बम्बई हाईकोर्टले दियो सलमानलाई राहत

बम्बई हाईकोर्टले बलिउड अभिनेता सलमान खानलाई ठूलो राहत दिएको छ । उच्च अदालतले सन् २०१९ मा पत्रकारमाथि दुर्व्यवहार गरेको अभियोगमा तल्लो अदालतले जारी गरेको आदेशमाथिको अन्तरिम आदेश यही असार १३ गतेसम्म लम्ब्याएको हो ।

अहिले सलमान सुटिङमा व्यस्त छन् र अदालतमा उपस्थित हुन सक्दैनन् । आफ्नो शारीरिक उपस्थितिबाट बच्न सलमानले उच्च अदालत गएका थिए । यस विषयमा सलमानका अंगरक्षकको नाम पनि परेको छ ।

मार्चमा, ट्रायल कोर्टले सलमान र उनका अंगरक्षक नवाज शेखलाई अप्रिल छ मा हाजिर हुन निर्देशन दिएको थियो। यस मुद्दालाई चुनौती दिँदै सलमान गत अप्रिल ५ मा हाई कोर्ट पुगेका थिए । यसपछि उच्च अदालतले जेठ ५ गतेसम्मका लागि रोक लगाएको थियो । यसपछि सलमानका अंगरक्षकले पनि आदेशलाई चुनौती दिँदै निवेदन दायर गरेका थिए । जसमा अदालतले आदेशमाथिको रोक १३ जुनसम्म लम्ब्याएको छ ।

यो घटना ३ वर्ष पुरानो २०१९ को हो, जसमा मुम्बईको अंधेरी मजिस्ट्रेट अदालतले सलमान र उनका अंगरक्षकलाई ५ मेमा अदालतमा उपस्थित हुन आदेश जारी गरेको थियो । अशोक पाण्डे नामका पत्रकारले सलमानले आफूमाथि दुर्व्यवहार गरेको आरोप लगाएका छन् । यो घटना एक टिभी पत्रकारले सलमानलाई साइकल चढ्दै गर्दा गोली हान्न खोज्दा भएको बताइएको छ ।

मुम्बईको अंधेरी मजिस्ट्रेट अदालतले सलमान खानलाई आईपीसीको धारा ५०४ र ५०६ अन्तर्गत मुद्दा दायर गरेको छ। पत्रकारले सलमानले उनलाई हिर्काएर फोन खोसेको आरोप लगाएका थिए । उनले यो घटनापछि सलमानविरुद्ध परेको उजुरीमा प्रहरीले कारबाही नगरेको आरोप समेत लगाएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.